Sposoby na cellulit

Cellulit objawia się w postaci wgłębień na skórze, najczęściej pojawiających się na biodrach, udach i pośladkach. Chociaż nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania na zwalczenie pomarańczowej skórki, istnieją pewne domowe sposoby na cellulit, które można wykorzystać. W artykule przedstawiamy 14 metod, które pomogą Ci poprawić wygląd skóry i raz na zawsze uporać się z cellulitem.

Przyczyny cellulitu

Cellulit to dolegliwość, która sprawia, że skóra jest pofałdowana i grudkowata. Najczęściej występuje na udach, biodrach, pośladkach i brzuchu. Chociaż zazwyczaj nie wiąże się z występowaniem choroby, to cellulit może być frustrujący i trudny do pokonania.

Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do rozwoju cellulitu, w tym przyrost masy ciała, hormony, odwodnienie i siedzący tryb życia. Na szczęście istnieje wiele zabiegów, które mogą pomóc zredukować cellulit. Należą do nich masaże, laseroterapia, kremy do stosowania miejscowego oraz domowe metody. Dzięki zrozumieniu przyczyn cellulitu i poszukiwaniu możliwości leczenia możesz uzyskać gładszą i zdrowszą skórę.

Domowe sposoby na cellulit

Jednym z prostych i skutecznych domowych sposób na cellulit jest szczotkowanie na sucho. Zabieg ten pomaga stymulować przepływ krwi i rozbijać gromadzenie się komórek tłuszczowych. Innym skutecznym zabiegiem jest masowanie skóry mieszanką oliwy z oliwek i fusów z kawy. Masaż pomaga rozbić komórki tłuszczowe, a fusy z kawy działają jak peeling, odsłaniając bardziej miękką, gładszą skórę.

Bardzo ważnym elementem w walce z cellulitem jest również styl życia. Sposób odżywiania, aktywność fizyczna, nawodnienie oraz ograniczenie stresu jest podstawą zachowania zdrowia oraz pięknej skóry. Zapoznaj się z poniższymi 14 sposobami na cellulit i skomponuj swoją własną codzienną rutynę antycellulitową. Większość z nich możesz łączyć stosując równolegle, aby jeszcze szybciej uzyskać oczekiwane rezultaty.

1. Peeling kawowy

Jednym z popularnych domowych środków na cellulit jest peeling kawowy. Fusy z kawy zawierają kofeinę, która może stymulować przepływ krwi i zmniejszać zatrzymywanie wody.

Aby użyć tej metody, wymieszaj 1/2 filiżanki fusów z 1/4 filiżanki oliwy z oliwek lub oleju kokosowego. Wmasuj mieszankę w skórę przez 10 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

2. Szczotkowanie na sucho

Szczotkowanie na sucho to kolejny skuteczny domowy środek na cellulit. Pomaga zwiększyć krążenie krwi i rozbić komórki tłuszczowe.

Zacznij od stóp i przejdź do wyższych partii ciała szczotkując okrężnymi ruchami.Pamiętaj, aby używać szczoteczki z miękkim włosiem, aby nie podrażnić skóry. Szczotkuj przez 10 minut, 2-3 razy w tygodniu.

3. Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską to zabieg, który wykorzystuje bańki do wytworzenia ssania na skórze. Pomaga rozbić komórki tłuszczowe i poprawić krążenie krwi.

Aby to zrobić w domu, będziesz potrzebować kilku rzeczy: szklanych baniek, balsamu lub olejku oraz źródła ciepła (takiego jak świeca). Podgrzewaj bańki przez 1 minutę, a następnie umieść je na skórze. Pozostaw je na miejscu na 5-10 minut przed ich ściągnięciem.

4. Dieta

Dieta bogata w cukier i tłuszcze trans może intensyfikować cellulit, ponieważ prowadzi do stanu zapalnego i utrudnia organizmowi rozkład komórek tłuszczowych. Zamiast tego skup się na jedzeniu dużej ilości warzyw, białka i zdrowych tłuszczów, takich jak awokado i oliwa z oliwek.

5. Ćwiczenia

Wraz z dietą powinna iść w parze regularna aktywność fizyczna. Ćwiczenia cardio, takie jak bieganie i jazda na rowerze, pomagają spalić tkankę tłuszczową, natomiast ćwiczenia siłowe, takie jak przysiady, wykroki i pompki wpływają na rozwój tkanki mięśniowej. Połączenie tych dwóch typów aktywności sprawi, że cellulit stanie się zdecydowanie mniej widoczny.

6. Zimny prysznic

Branie zimnego prysznica może poprawić krążenie i zmniejszyć stan zapalny, co może zminimalizować pojawianie się cellulitu. Co więcej pod wpływem niskiej temperatury organizm zaczyna przekształcać białą tkankę tłuszczową w brunatną, która pomaga łagodniej znosić zimowe zawieruchy.

Jeśli należysz do grupy „ciepłolubnych” zacznij od polewania ciała zimną wodą przez 10-15 sekund, zwiększając ten czas o kolejne 5 sekund co kilka dni. Możesz również wziąć przedtem ciepły prysznic, po którym łatwiej będzie wejść pod zimną wodę.

7. Pij dużo wody

Picie dużej ilości wody ma kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia, a także wyglądu skóry. Kiedy ciało jest odpowiednio nawodnione, skóra staje się jędrniejsza i mniej pomarszczona. Staraj się pić osiem szklanek wody dziennie, aby uzyskać optymalne korzyści. Picie takiej ilości wody jest niezbędne, aby cieszyć się piękną sylwetką bez cellulitu. Oczywiście ilość tę powinny zwiększyć osoby z dużą aktywnością fizyczną w ciągu dnia.

8. Ocet jabłkowy

Uważa się, że ocet jabłkowy pomaga w walce z cellulitem, ponieważ pomaga rozkładać komórki tłuszczowe. Bardzo ważne, aby używać octu jabłkowego wyłącznie po rozcieńczeniu z wodą. Kwasowy charakter płynu w bezpośrednim kontakcie z zębami może prowadzić do erozji i demineralizacji szkliwa. Aby użyć tej metody, wymieszaj łyżkę octu jabłkowego z 250 mililitrami wody i pij dwa razy dziennie.

9. Zrzuć kilka kilogramów

Jednym z najskuteczniejszych sposobów redukcji cellulitu jest utrata wagi. Pomaga to zmniejszyć ilość komórek tłuszczowych w organizmie, co z kolei może zmniejszyć widoczność cellulitu. Już utrata zaledwie kilku kilogramów może dać całkiem zadowalające efekty. Warto pamiętać, że cellulit to również zmora szczupłych kobiet. Jeśli Twoje BMI jest poniżej optymalnego zamiast odchudzania spróbuj innych metod.

10. Rzuć nałogi

Palenie papierosów może intensyfikować cellulit, zmniejszając krążenie i niszcząc elastyczność skóry. Rzucenie palenia może pomóc poprawić wygląd cellulitu. Podobnie sprawa ma się ze spożywaniem alkoholu. Kieliszek wina raz na jakiś czas nie zaszkodzi, jednak zalewanie się regularnie dużą ilością alkoholu wpływa negatywnie nie tylko na zdrowie, ale również wygląd.

11. Krem z retinolem

Uważa się, że krem ​​z retinolem pomaga w walce z cellulitem, ponieważ stymuluje produkcję kolagenu i zwiększa krążenie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty stosuj krem zgodnie z zaleceniami producenta.

12. Opalanie i samoopalacz

Jednym z najprostszych sposobów na zmniejszenie widoczności cellulitu jest opalanie się lub użycie samoopalacza. Równomiernie nałożony samoopalacz może pomóc zakamuflować wgłębienia na skórze. Pamiętaj tylko, aby złuszczać skórę przed aplikacją, a następnie nawilżyć, aby uniknąć smug lub pomarańczowego odcienia.

Ta metoda oczywiście nie rozwiąże źródła problemu, jednak daje dość szybkie efekty jeśli chodzi o sam wygląd skóry.

13. Jedz pokarmy bogate w kolagen i żelatynę

Kolejnym naturalnym sposobem na cellulit jest spożywanie pokarmów bogatych w kolagen i żelatynę. Kolagen jest białkiem znajdującym się w tkance łącznej zwierząt. Najprościej jest spożywać go w formie bulionu. Alternatywnie można zaopatrzyć się dobrej jakości suplementy.
Zarówno kolagen, jak i żelatyna mogą pomóc poprawić elastyczność skóry i zmniejszyć stan zapalny, wpływając na zmniejszenie widoczności cellulitu.

14. Peeling z soli morskiej

Sól morska złuszczy martwy naskórek, a oliwa z oliwek nawilży skórę. Ta kombinacja może pomóc poprawić krążenie i promować produkcję kolagenu, co z czasem może prowadzić do zmniejszenia cellulitu.

Wszystko co trzeba zrobić to wymieszać ze sobą równe części soli morskiej i oliwy z oliwek i wmasować peeling w skórę okrężnymi ruchami. Peeling ten możesz stosować zamiennie z peelingiem z fusów kawy.

Podsumowanie

Cellulit to częsta przypadłość dotykająca około 80-90% kobiet. Chociaż nie ma lekarstwa na cellulit, istnieje wiele różnych naturalnych sposobów, które mogą pomóc poprawić jego wygląd
Należy jednak pamiętać, że opisywane domowe sposoby na cellulit nie działają natychmiastowo.